Szkolna wigilia

21 grudnia spotkaliśmy się wszyscy razem na szkolnej Wigilii. Były życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem, kolędy i świąteczny nastrój… Było dużo pozytywnej energii, uśmiechu i życzliwości. Podczas tego szkolnego święta wszyscy poczuliśmy się jak jedna wielka rodzina! Boże Narodzenie kojarzy się z radością, rodzinną atmosferą pełną pokoju i wzajemnej życzliwości. Taka właśnie była nasza szkolna wigilia.

      

      
Jasełka

Boże Narodzenie to czas pełen magii, radości i piękna, czas pojednania, wzruszeń i miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, tradycyjnie, już od kilkunastu lat, uczniowie i przedszkolaki, wraz z nauczycielami i rodzicami, przygotowali Jasełka oraz świąteczny kiermasz. Uroczystość odbyła się 19 grudnia w ZPO w Kalinowicach. Gościliśmy - radnego p. Henryka Skowronka, ks. proboszcza, dyrektorów szkół, sołtysów, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi oraz rodziny występujących uczniów. Na zakończenie Jasełek, pani dyrektor podziękowała dzieciom, młodym aktorom, chórowi i nauczycielom, którzy przygotowali przedstawienie, oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu i poczęstunku.

      

      
Energię w sobie mamy

Nasze przedszkolaki świetnie bawiły się podczas spotkania w PP nr 9 w Strzelcach Opolskich, które odbyło się 11 grudnia. Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „ Energię w sobie mamy….. energia słoneczna, wiatrowa i wodna.

Był u nas Mikołaj...

      

      
Krew darem życia

23 listopada odbyło się otwarcie wystawy i wręczenie nagród dzieciom i młodzieży wyróżnionym w konkursie plastycznym „Krew darem życia-ratujemy razem”. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała Olivia Niepala w kategorii uczniów klas I-III, a w kategorii klas IV-VIII miejsce 3 zajęła Kinga Gawrońska. Gratulujemy!!Radosny uśmiech, Radosna przyszłość

W tym roku szkolnym klasa II bierze udział w programie Radosny uśmiech, Radosna przyszłość. Jest to program edukacyjny w zakresie higieny jamy ustnej dla uczniów klas młodszych szkół podstawowych. Program realizowany jest przez szkoły na całym świecie i dociera do ponad 50 milionów dzieci w 30 wersjach językowych w 80 krajach. Próchnica jest jedną z najszerzej rozpowszechnionych chorób na świecie. Wg Ministerstwa Zdrowia w Polsce ponad 90% dzieci i młodzieży ma próchnicę co skutkuje złym stanem zdrowia jamy ustnej w późniejszych latach życia oraz wieloma innymi chorobami.. To, czy nasze zęby będą zdrowe w największej mierze zależy jednak od nas samych, od naszej świadomości i znajomości problemu. Główny cel Programu: zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci.
Nasze finalistki


Kinga Gawrońska i Patrycja Jaworska awansowały do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Drużynowym, będąc najlepszą drużyną w Gminie Strzelce Opolskie.Pasowanie na starszaka

23 listopad był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków ”. Stało się tak za sprawą uroczystości, jaką było „Pasowanie na starszaka”. Wszystkie dzieci, złożyły przyrzeczenia dzielnego przedszkolaka, a następnie - poprzez dotknięcie dużą kredką - zostały oficjalnie włączone w grono starszaków i przedszkolaków. Każdemu nowemu członkowi przedszkolnej społeczności został wręczony dyplom. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Mamy medalistów


W sobotę,17 listopada, w Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu "Strzelec"odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich Mistrzostwa Szkół Wiejskich w Pływaniu. Nasze uczennice K.Ploch i D.Wycisk zajęły I i II miejsca.Dobrze spisała się też nasza drużyna tenisa stołowego. Letycja Musz i Karolina Ploch w finale gminnym odbywajacym się w Szymiszowie zajęła III miejsce.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.
Koncert zespołu Big-Band


16 listopada, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości , zespół Big-Band z PSM w Leśnicy, pod kierownictwem pana Rolanda Mendla, zagrał koncert dla uczniów i nauczycieli z ZPO w Kalinowicach.

Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej


13 listopada 2018r. w PSP w Suchej odbył się I Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Miło nam poinformować, że tytuł najlepszego chóru otrzymał chór z ZPO w Kalinowicach.Święto Niepodległości

8 listopada odbyły się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, na placu obok szkoły i przedszkola, stanął kamień z pamiątkową tablicą. Posadzono również czerwony buk. W przygotowanie obchodów zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, wszyscy rodzice i członkowie społeczności lokalnej.
Piknik

W sobotę, 6 października ,w Kalinowicach odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Jesienny piknik rodzinny zorganizowany został przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach.

Mamy laureatkę

Miło nam poinformować, że Letycja Musz, uczennica klasy VIII, otrzymała tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Autoportret”. Konkurs zrealizowany został w ramach największej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie gratulujemy tytułu oraz życzymy dalszych sukcesów.Konkurs wiedzy o Warszawie

28 września2018 roku w ZPO w Kalinowicach odbył się konkurs wiedzy o Warszawie zrealizowany w ramach propagowania edukacji patriotycznej wśród dzieci i młodzieży. To już piętnasta edycja konkursu, któremu niezmiennie przyświecały cele popularyzowania wiedzy na temat stolicy naszego państwa; pobudzenie ciekawości ucznia i zachęcenie do zwiedzania Warszawy. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich klas. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, którym przydzielono pytania-zadania z zakresu historii, architektury, literatury i sztuki związanej z Warszawą. Najmłodsi uczestnicy konkursu przygotowali również program artystyczny, który umilił zgromadzonym czas oczekiwania na werdykt Jury. Decyzją komisji konkursowej, I miejsce przyznano klasie VIII, II klasie VII, trzecie klasie IV. W najmłodszej grupie wiekowej Jury zdecydowało przyznać wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu.


Zespół Placówek Oświatowych
w Kalinowicach

ul.Szkolna 1
47-100 Strzelce Opolskie

Telefon: (077) 461 75 13

sekretariat@zpokalinowice.edu.plZPO Kalinowice